Hogyan válasszuk ki a kellékeket?
Nem feledkezzünk meg arról, hogy a kerékpárt a Magyarországon hatályban lévő rendeletek szerint további kiegészítőkkel is fel kell szerelni.
Világítás
A világítással passzívan védekezünk a közúti forgalom többi résztvevője ellen. Ne felejtsük el, fontos, hogy lássunk, de még fontosabb, hogy mi láthatók legyünk. Az első lámpa fehér, a hátsó pedig piros. A mai modern lámpák több üzemmódban is működnek. A hátsó lámpa kiválasztásánál fontos tényező, hogy a lámpát a nyeregcsőre vagy a vázcsőre szeretnénk-e erősíteni. A lámpa elemmel működik, amit időről időre cserélni kell.
Sárvédő
A sárvédőt a kerékpár típusa és a tekerés módja szerint választjuk. A túrakerékpárokhoz teljes sárvédő ajánlott, továbbá műanyag vagy felpattintható sárvédők is elérhetők a piacon.
Pumpa
Az alapfelszerelés része, mely többnyire a kosár alá van erősítve. Általában műanyagból vagy dúralumíniumból készül, és részét képezi a különböző típusú szelepekkel használható redukció is. A pumpával együtt érdemes megfelelő méretű pótbelsőt és javítókészletet is magunkkal vinni. A külső gumi és a belső cseréjéhez vagy javításához gumileszedő is jól jön.
Cyclocomputer (km óra)
Az emberek általában kíváncsiak és versengők. Hamar eljön az a pillanat, amikor tudni szeretnénk, hány kilométert tekertünk le az adott napon vagy évben, mennyi időt töltöttünk kétkeréken, milyen az átlag- vagy maximális sebességünk. A piacon vezetékes vagy vezeték nélküli cyclocomputerek érhetők el. Miután eldöntöttük, milyen funkciókat szeretnénk használni, könnyen ki tudjuk választani a számunkra megfelelő km órát. Az igényesebb bringásoknak a pulzusmérő is jó szolgálatot tud tenni edzés közben.
Kulacstartó
Nincs rosszabb annál, ha tekerés közben tör ránk az éhség vagy szomjúság. Természetesen a tartó elválaszthatatlan része a kulacs is (bidon). Különböző űrtartalmú, kupakú és színű kulacs közül választhatunk. Érdemes széles nyakkal ellátott, csavaros kupakú kulacsot beszerezni, mivel ezek könnyen feltölthetők, és tisztításuk is egyszerű.
Táska
Csak rajtunk múlik, hogy milyen típust választunk. A táskák ma már a nyereg alá, a vázra, a kormányra vagy a csomagtartóra is erősíthetők.
Hátizsák
A kerékpáros hátizsákok általában kisebb űrtartalmúak (5-20 l), és könnyebb anyagokból készülnek. Víztasakokkal kompatibilisek, és a sisak is könnyen rájuk erősíthető. Többségük biztonsági elemekkel és esőhuzattal is diszponál. Fontos, hogy a hátizsák jól illeszkedjen a háton, és ne korlátozza a mozgást.
Csomagtartó
A több napos túrák során jól jön, ha a kerékpár csomagtartóval is fel van szerelve. Számos típus közül választhatunk. Léteznek az első és hátsó kerékre, valamint a nyeregcsőre erősíthető csomagtartók is. Mindig győződjünk meg róla, hogy a csomagtartó kompatibilis-e biciklinkkel (vázzal), valamint a teherbírásra is figyeljünk oda. A táska kiválasztására is fordítsunk fokozott figyelmet.
Szerszámok
Út közben bármi történhet, és ezért fontos, hogy a legrosszabb forgatókönyvre is fel legyünk készülve. A szerszámoknak a kerékpáros alapfelszerelés részét kellene képezniük, hogy a kisebb meghibásodásokat a helyszínen játszva elháríthassuk.
Kormányszarv
A kormányszarv nagy segítségünkre lehet, de ugyanakkor kellemetlenné is tudja tenni a túrát. Jól beállított kormányszarv = feszes kész és csukló. Minden más beállítás helytelen, kar- és hátfájdalomhoz vezethet.
Kerékpárzár
Ha meg szeretnénk állni egy nevezetességnél, egy tó vagy folyó partján, netán ránk tör az éhség vagy szomjúság, és fel szeretnék frissülni, jól jön egy kerékpárzár. Klasszikus kulcsos vagy számkódos bilincsek közül válogathatunk. Érdemesebb még a legelején kerékpárzárba fektetni, mint később hiánya miatt bánkódni.